Pazar , 26 Mayıs 2024

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Model Projeler Çağrısı

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Model Projeler Çağrısı

 

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Model Projeler Çağrısı. Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, 14 Eylül – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile Spor, Kültürel Eğitim ve Dijital Dünya alanlarında Almanya Türkiye arasında model teşkil edecek en fazla 5 ikili gençlik değişimi projesine 26.000 Avro’ya kadar hibe sağlamaktadır. Çağrıyla aktörlerin, model teşkil eden bir projenin uygulanmasıyla kendi çalışma sahalarının uluslararası hale getirilmesi yönünde ve Türkiye-Almanya değişimine yönelik yeni hedef gurupları heyecanlandırması için motive edilmesini amaçlamaktadır.

 

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Model Projeler Çağrısı Koşullar

Model projeler çağrısı gençlik çalışmaları alanında Almanya ve Türkiye’deki kamu yararına çalışan kurumlara ve kamu sektöründen aktörlere hitap etmektedir. Gençlerin, spor, kültürel eğitim veya dijital dünya konularında Türkiye-Almanya gençlik değişimi çerçevesinde bir araya gelmelerini sağlayan projeler desteklenmektedir. Başvuru sahipleri ortak kuruluş iş birliği içerisinde başvurularını üç alandan birine dair sunabilirler.

Projelerin 14 Eylül – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında Almanya’da uygulanması ve en az beş proje tam gününü kapsaması öngörülmektedir. Aktif olarak Almanya ve Türkiye’den 12 ila 30 yaşları arasında en az yirmi genç ve genç erişkinin katılması gerekmektedir. İki ülke arasındaki dağılıma dikkat edilmelidir. Söz konusu hedef grupla çalışan uzmanları hedef alan değişim projeleri de başvurabilir.

SORULARINIZ İÇİN İRTİBAT

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya

Neslihan Aksoy
Proje Koordinatörü
aksoy@jugendbruecke.de
www.jugendbruecke.de      

Türkiye Program Ofisi

Ceyda Özdemir
Proje Koordinatörü
info@genclikkoprusu.org

ozdemir@genclikkoprusu.org
www.genclikkoprusu.org

 

BAŞVURU

Başvurular 3 Eylül 2018 tarihine kadar Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’ya teslim edilebilir. Bunun için lütfen başvuru formunu ve finansal plan formunu kullanınız ve başvurularınızı cagri@jugendbruecke.de adresine gönderiniz.

İçerik ve çerçeve koşullarıyla ilgili diğer bilgilere başvuruyla ilgili Yönerge ve Açıklamalar’dan ulaşabilirsiniz.

Başvuru dili: Türkçe, Almanca

 

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024