Cuma , 20 Mayıs 2022

GençBank Hub Hibe ve Eğitim Desteği

GençBank Hub Hibe ve Eğitim Desteği

GençBank Hub Hibe ve Eğitim Desteği. Batı Balkanlar ve Türkiye için Genç Bank Hub beş sivil toplum örgütü tarafından kurulmuş açık bir ağdır: ”Ana ve Vlade Divac Vakfı” Sırbistan, NVO “Prima”, Karadağ, “Mladiinfo” Makedonya, “Partners Albania for Change and Development” Arnavutluk ve TOG Vakfı Türkiye. Bu beş sivil toplum örgütü ulusal ağ merkezi olarak görev yapacak ve daha sonra teklif çağrısı kapsamında seçilen 15 örgüt de ağa katılacaktır. Bu teklif çağrısı ile seçilecek olan Sivil Toplum Örgütlerinin (STÖ) eğitim programlarıyla kapasiteleri arttırılacak, ilk 6 ay süreyle danışmanlık verilecek ve genç kadın ve erkeklerin sosyal, ekonomik ve politik katılımına yönelik savunuculuk girişimlerinin hayata geçirilebilmesi için 12 aylık finansal destek sağlanacaktır.

Genç Bank Hub Hibe ve Eğitim Destek Bu teklif çağrısı ile seçilecek olan STÖ ’lerin eğitim programlarıyla kapasiteleri arttırılacak, ilk 6 ay süreyle danışmanlık verilecek ve genç kadın ve erkeklerin sosyal, ekonomik ve politik katılımına yönelik savunuculuk girişimlerinin hayata geçirilebilmesi için 12 aylık finansal destek sağlanacaktır.

GençBank Hub Hibe ve Eğitim Desteği Programın toplam süresi 18 aydır. (6 ay Eğitim ve rehberlik desteği ve 12 ay finansal destek) STÖ’lerin başvurularını 12 aylık bir zaman diliminde yapması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2018

Çeviri ve kaynak: STGM

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi Bilgilendirme Toplantıları

KAYITLI İSTİHDAM YARATMA PROJESİ HİBE PROGRAMI TEKLİF ÇAĞRISI DUYURUSU & BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI Avrupa Birliği tarafından Türkiye’deki …