Cumartesi , 19 Eylül 2020

GençBank Hub: Hibe ve Eğitim Desteği

Batı Balkanlar ve Türkiye için Genç Bank Hub beş sivil toplum örgütü tarafından kurulmuş açık bir ağdır: ”Ana ve Vlade Divac Vakfı” Sırbistan, NVO “Prima”, Karadağ, “Mladiinfo” Makedonya, “Partners Albania for Change and Development” Arnavutluk ve TOG Vakfı Türkiye. Bu beş sivil toplum örgütü ulusal ağ merkezi olarak görev yapacak ve daha sonra teklif çağrısı kapsamında seçilen 15 örgüt de ağa katılacaktır. Bu teklif çağrısı ile seçilecek olan Sivil Toplum Örgütlerinin (STÖ) eğitim programlarıyla kapasiteleri arttırılacak, ilk 6 ay süreyle danışmanlık verilecek ve genç kadın ve erkeklerin sosyal, ekonomik ve politik katılımına yönelik savunuculuk girişimlerinin hayata geçirilebilmesi için 12 aylık finansal destek sağlanacaktır.

Bu teklif çağrısı ile seçilecek olan STÖ’lerin eğitim programlarıyla kapasiteleri arttırılacak, ilk 6 ay süreyle danışmanlık verilecek ve genç kadın ve erkeklerin sosyal, ekonomik ve politik katılımına yönelik savunuculuk girişimlerinin hayata geçirilebilmesi için 12 aylık finansal destek sağlanacaktır.

Programın toplam süresi 18 aydır. (6 ay Eğitim ve rehberlik desteği ve 12 ay finansal destek) STÖ’lerin başvurularını 12 aylık bir zaman diliminde yapması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 31 Ocak 2018

Çeviri ve kaynak: STGM

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

Kültür Sanat Fonu 2020 Dönemi Başvuruları Açıldı

Kültür-sanat kurumlarının ve kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK), COVID-19 salgını ile başlayan …

%d blogcu bunu beğendi: