Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Genç Fikirler Genç Projeler için Proje Teklif Çağrısı

 

Genç Fikirler Genç Projeler için Proje Teklif Çağrısı

Genç Fikirler Genç Projeler için Proje Teklif Çağrısı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, yoğun ilgi gören ve yüzlerce projenin hayata geçmesini sağlayan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında iki ayrı proje teklif çağrısına çıktı.

Bakanlık, proje destekleri ile gençlere daha iyi yaşam koşulları ve yeni fırsatlar sunmanın yanında, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi ve potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamayı hedefliyor.

“Özel Çağrı – DAP ve GAP” başlıklı program, Doğu Anadolu Projesi kapsamındaki; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli ve Van illeri ile GAP kapsamındaki Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerini kapsıyor. Program ile Mobil Gençlik Merkezi, Gençlik Merkezi ve Kitap Kafe projeleri desteklenecek.

Ülke geneline yönelik uygulanacak “Genel Çağrı” başlıklı programda ise Mesleki Eğitim / Meslek Edindirme Projeleri, Sosyal Uyum Projeleri, Bilimsel Araştırma Projeleri, Yenilikçi Fikir Projeleri, Bağımlılıkla Mücadele Projeleri ve Kültür ve Sanat Projeleri desteklenecek.

Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, başvurunun nasıl yapılacağı, proje desteğinin alt ve üst limitleri, talep edilen belgeler ve diğer hususların yeraldığı Program Kılavuzu ve eklerine, 2016 – I (Özel Çağrı – DAP ve GAP) Programı için,http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/2786/2785/program-hakkinda.aspx ,

2016 – II (Genel Çağrı) Programı için ise
http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/2790/2789/program-hakkinda.aspx adreslerinden ulaşılabilecek.

Proje başvuruları 01 Aralık 2016 – 16 Aralık 2016 tarihleri arasında Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi https://gpdp.gsb.gov.tr/ üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvuru yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Belirtilen adreste yer alan Videolar bölümünde, sisteme nasıl kayıt olunacağı ve başvurunun nasıl yapılacağına dair detaylar yer almaktadır.

[cbfccountdown type=”circular” date=”12/16/2016″ hour=”00″ minute=”00″][/cbfccountdown]

Ayrıca Kontrol Edin

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı Hibe Çağrısı Arka Plan Kırsal …