Pazar , 20 Eylül 2020

Gelecek Turizmde Yeni Dönem Başvuru Tarihi Uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Anadolu Efes ortaklığında sürdürülebilir turizm projeleri ile yerel kalkınmaya destek olan “Gelecek Turizmde”nin yeni dönem başvuruları başladı. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri, 04 Ağustos 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvurabilecek.

Türkiye’nin turizm potansiyelini ortaya çıkartmak, bu alanda istihdamı artırmak ve sürdürülebilir turizm projeleri ile yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla başlatılan Gelecek Turizmde bu yıl 10. yılını kutluyor. 10 yılda Türkiye nin dört bir yanından 13 sürdürülebilir turizm projesi desteklendi. Yeni dönemde de, üç sürdürülebilir turizm fikrine fon, eğitim, planlama, iletişim, danışmanlık ve teknik destek verilecek.

Kimler Başvurabilir?

Gelecek Turizmde’ye;

  • Türkiye’de kayıtlı,
  • Tüzel kişiliğe sahip,
  • Kâr amacı gütmeyen Sivil Toplum Kuruluşları ile bu kuruluşların oluşturduğu odalar, birlikler, kooperatifler, mesleki dernekler, federasyonlar, dernekler, vakıflar ile üniversiteler ve araştırma enstitüleri/merkezleri başvurabilir.

Bir başvuru sahibi, bu “Teklif Çağrısına” birden fazla proje teklifi sunabilir, ancak seçim kriterlerine uygun olması koşuluyla, tekliflerinden sadece biri desteklenebilir.

Faydalanıcı olarak her bir tüzel kişilik ile imzalanacak Hibe Sözleşmesi toplam tutarı en az 50.000.- TL.

ve en fazla 120.000.- TL.’dir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

BOOST Sivil Toplum Teknoloji Hızlandırma Programı (TR/ENG)

Koronavirüs etkileriyle mücadele için geliştirilen BOOST programı Türkiye’de UNDP ve Koç Holding işbirliği ile hayata …

%d blogcu bunu beğendi: