Pazartesi , 25 Ekim 2021

Fransa Büyükelçiliği Kadın Hakları Proje Çağrısı

Kadın Hakları

Kadın Hakları Proje Çağrısı

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ve Institut français Türkiye kadın-erkek eşitliği için ve kadına karşı şiddetle mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla ilk kez proje çağrısında bulunuyor.

Fransa bu yıl, Pekin Konferansı’ndan 25 yıl sonra, BM Kadın ve sivil toplum birimi ile ortaklaşa düzenlenecek Eşitlik Jenerasyon Forumu’na Meksika ile birlikte başkanlık edecek. Kadın Hakları proje çağrısı Eşitlik Jenerasyon Forumu tarafından ele alınacak 3 konuda yapılıyor :

  • Kadına karşı şiddetle mücadele
  • Adalet, ekonomik haklar ve kadınların eğitime erişimi
  • Öz bakım ürünlerine erişim dahil olmak üzere, cinsel sağlık ve üreme sağlığı ile ilgili hakların korunması ve tanıtılması

Seçilen projeler, bu hedeflere ulaşmak için somut eylemler içerecek, halkın bilinçlendirilmesi ve bu konularda savunuculuk, sivil toplum kuruluşlarının teknik kapasitelerinin güçlendirilmesi veya cinsiyet eşitliğine yönelik stratejiler içerecektir.

Toplam destek miktarı 30 bin Avrodur. Jüri kararıyla belirlenecek üç ila altı proje 10 bin Avro miktarına kadar destek alacaktır. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2021’dir.

Basvurularınızı siviltoplum@ifturquie.org e-posta adresine konu satırına FEMME_(kurumunuzun adı) yazarak iletmeniz gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

Kooperatif, Girişimi ve Sosyal Girişimler için Destek Projesi

Yerelde sosyal uyumu ve ekonomik güçlenmeyi sağlamak için sosyo-ekonomik dayanışma modellerinden olan kooperatif, kooperatif girişimi …