Pazar , 23 Haziran 2024

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı Kobi ’lere Yönelik Mali Destek Programı

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı Kobi ’lere Yönelik Mali Destek Programı

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı Kobi ’lere Yönelik Mali Destek Programı. Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 31.12.2018 tarihi itibariyle  “Endüstriyel Gelişim” Mali Destek Programını başlatmıştır. Program kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarı 16 milyon TL. olup, desteklenecek projelerle yaklaşık 32 milyon TL.’lik yatırım gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Söz konusu programlara başvuru kabulü 07.01.2019 – 22.03.2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek olup, programa ilişkin özet bilgiler aşağıda verilmiştir.

 

ENDÜSTRİYEL GELİŞİM MALİ DESTEK PROGRAMI

Programın Amacı
Program ile bölgede endüstriyel üretimin güçlenmesi ve katma değerin artırılması için üretim yapacak yeni işletme yatırımlarının hayata geçirilmesi ve mevcut işletmelerin modernizasyonu ile tasarım ve ürün geliştirme yeteneklerinin, üretim kapasitesinin ve istihdamın artırılması amaçlanmaktadır.

Programın Öncelik Alanları

  • Bingöl ve Tunceli özelinde konfeksiyon, gıda, plastik, ambalaj, yapı malzemeleri sektörlerinde yeni yatırımların ve istihdamın özendirilmesi ile mevcut işletmelerin modernizasyonu ve rekabetçiliğin artırılması
  • Malatya ve Elazığ özelinde yeni yatırımların özendirilmesi ve mevcut işletmelerin tasarım, Ar-Ge ve ürün geliştirme yeteneklerinin geliştirilmesi
Uygun Başvuru Sahipleri
Program kapsamında uygun başvuru sahibi veya ortağı olabilecek kurum ve kuruluşlar Üretim yapan veya yapacak olan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerdir.
Destek Tutarı ve Oranı
Program kapsamında desteklenecek projelere sağlanacak toplam hibe miktarı 16.000.000.- TL.’dir. Ajansın Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere proje başına sağlayacağı mali destek miktarı, proje toplam uygun maliyetinin en az %20’si, en fazla %50’si olabilir. Destek almaya hak kazanan her bir proje için verilecek toplam destek miktarı asgari 100.000.- TL. azami 800.000.- TL. olabilecektir.
Proje Süresi ve Uygulama Alanı
Azami proje uygulama süresi 12 aydır. Projelerin Bingöl, Elazığ, Malatya veya Tunceli illerinde uygulanması gerekmektedir.
Mali destek programlarına ilişkin tanıtım toplantıları düzenlenecek olup, program ilerleyen günlerde web sitemizden ilan edilecektir.Ayrıntılı bilgiler ve rehber için tıklayınız.Ajans tarafından Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı Kobi Mali Destek Programı kapsamında potansiyel başvuru sahiplerine proje yazma eğitimi verilecektir. Eğitim yerleri ve programı oluşan talebe göre belirlenecek olup ajans web sayfamızdan duyurulacaktır.
Proje yazma eğitimlerine başvurmak için Eğitim Talep Formunun doldurulması gerekmektedir.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024