Pazar , 3 Aralık 2023

Geriye Dönük Sgk Prim Teşviklerini Almak İçin Geç Kalmayın

Geriye Dönük Sgk Prim Teşviklerini Almak İçin Geç Kalmayın

Geriye Dönük Sgk Prim teşviklerini almak için geç kalmayın. Son gün: 31 Mayıs!

2011 – 2015 yılları arasında sigortalı işçi çalıştıran ve hak ettiği halde SGK teşviklerinden yararlanmayan işverenleri ilgilendiren, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanuna ‘na Ek17. maddeyi de içeren torba yasa 24 Mart Cumartesi günü meclisten geçti. Yasanın 27 Mart tarihinde yürürlüğe girmesiyle binlerce işvereni ilgilendiren 30 günlük başvuru dönemi başladı. Son Gün 30 Nisan..

İlgili kanun gereği; kadın, genç ve uzman istihdamını arttırmak için geçmişte uyguladığı teşvikleri hak ettiği halde faydalanmamış olan işverenlerin 30 gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapmaları gerekiyor.

Buna göre; söz konusu tarihler arasında, 18 – 29 yaş arası sigortalı çalışan işe alan bir işveren, 345.- TL. sigorta primi ödediyse, teşvikten geriye dönük faydalanarak bu primin 155.- TL.’sini geri talep edebiliyor.

Halihazırda bu konuda açık davası olan iş yerleri, ek bir başvuru şartı aranmaksızın, hak ettiği halde faydalanmayan iş yerleri, sektör ayrımı gözetmeksizin APHB dosyası ile başvurarak önümüzdeki 3 yıl içinde 6 aylık taksitler halinde geri ödeme alabilecekler.

 

Geriye Dönük Sgk Prim teşviklerini almak İşyerinizin bu koşulları sağlayıp sağlamadığını öğrenmek için, aşağıdaki formu doldurun.

Geriye Dönük Prim Teşviki almayı hak ediyor musunuz?

Değerli Yetkili; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim teşviklerinin geriye dönük alınabilmesine imkan veren Torba Yasa T.B.M.M.’den geçti. Bu kapsamda sektör gözetmeksizin her işyerine; 2011 yılının Mart ayından bugüne kadar fazladan ödenmiş tüm primler geri alınabiliyor… İşyerinizin bu koşulları sağlayıp sağlamadığını belirleyebilmek için SGK uzmanlığı gerekmeden aşağıdaki soruları yanıtlayarak ilk değerlendirmeyi yapabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2023/02 Çağrısı Proje Başvuruları

Arttırılan Bütçesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?