Pazar , 26 Mayıs 2024

Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı

Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı

Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı. YTB,  yurtdışında yaşayan vatandaşlar, kardeş topluluklar ve ülkemizde burslu olarak öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, yurtiçinde veya yurtdışında kurulmuş, tüzel kişiliği haiz, kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar, düşünce kuruluşları ve araştırma merkezlerine proje bazlı mali destekler sağlamaktadır. 2011 yılından itibaren 70’in üzerinde ülkede 1000’den fazla proje desteklenerek başvuru sahiplerine 100 milyon TL’ye yakın mali destek sağlanmıştır.

Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı 2017 Mali Destek Programları

Başkanlık, 2017 yılında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik 3 farklı mali destek programını ilan ediyor. Vatandaşlarımızla ilgili çeşitli alanlarda geliştirilmiş olan programlar aşağıda yer almakta olup her bir program için ilan edilen başvuru döneminde, proje.ytb.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvuru yapılabilecektir.

Proje başvuruları, sadece proje.ytb.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.  Başvuru yapılabilmesi için bir defaya mahsus gerekli kurumsal bilgilerin girilerek sisteme üye olunması gerekmektedir. Kurumsal kimlik sayfalarındaki her alanın doldurulması zorunlu olmamakla birlikte hem mali desteklerin yanında sağlanacak idari desteklere (eğitim, atölye çalışmaları vb.) ilişkin verilerin elde edilmesinde, hem de projelerin değerlendirilmesinde bu bilgiler büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle mevcut veriler çerçevesinde tüm alanların doldurulması önem taşımaktadır.

Önemle vurgulamak istediğimiz bir diğer husus, başvuru yapılmak istenen programın başvuru rehberinin başvuru öncesinde dikkatli bir şekilde okunmasıdır.

Başkanlığımızın destekleme programları için uyulması gereken görünürlük kuralları ile ilgili “Görünürlük Rehberine” buradan ulaşabilirsiniz.
Proje hazırlama sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar için lütfen tıklayınız.

2017 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

Yurtdışı Vatandaşlar

Programın adı Başvuru Dönemleri Başvuru Rehberi
Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri
Programı
I.  Dönem: 24 Mart – 31 Mayıs 2017
II. Dönem: 1 – 29 Eylül 2017
 pdf

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024