Pazar , 26 Mayıs 2024

Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programı Başvuruları Başladı

Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programı Başvuruları Başladı

Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programı Başvuruları Başladı. YTB tarafından yurtdışındaki gençlerin Türkiye ile bağlarının güçlendirilmesi ve milli manevi değerlerin tanıtılması amacıyla ilan edilen “Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Destek Programı”na başvurular başladı.

Yurtdışındaki gençlerin milli, manevi ve kültürel değerlerimiz ile tarihi köklerimizi yerinde tanımalarını sağlayan “Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri” projeleri, Başkanlığımız tarafından her yıl desteklenen programlar arasında yer alıyor.

Yurtdışında gençlik alanında faaliyet yürüten; Türk sivil toplum kuruluşlarına ve kâr amacı gütmeyen eğitim kurumlarına açık olan destek programına başvurular 31 Ekim 2018 tarihinde son buluyor.

Bu program çerçevesinde YTB tarafından sağlanacak destekler;

  • katılımcıların Türkiye’ye gidiş-dönüş uçak bileti desteği,
  • yurtiçi ulaşım masrafları,
  • proje yürütücüsü için yapılacak ödemeler,
  • rehber ücreti,
  • program katılımcısı albümü,
  • seminer ve atölye çalışmalarına katılacak eğitmenlere yapılacak ödemeleri kapsamaktadır.

Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programı TARİHİ ve KÜLTÜREL DEĞERLERİ KEŞFETME ZAMANI

Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi 30 genç 10 gün süreyle Türkiye’nin kültürel ve tarihi değerlerini keşfetme imkânı bulacak. Proje içeriğinde tarihi ve kültürel mekânlara yönelik ziyaretlerin yanı sıra sanat, edebiyat ve medeniyet temalı seminer ve atölye çalışmaları bulunuyor.

GRUBUNU OLUŞTUR ROTANI SEÇ

Gençlik grupların her birinin 16-21 yada 21-26 yaş aralığında olması gereken programa, yurtdışında gençlik alanında faaliyet yürüten STK’lar ve kâr amacı gütmeyen eğitim kurumları başvurabilecektir. Program kapsamında 4 farklı rota belirlenmiş durumda. Yurt dışında yaşayan gençlerin Türkiye’de ziyaret edeceği rotalar şu şekilde:

Rota 1: İstanbul-Bursa-Çanakkale-Edirne,

Rota 2: İstanbul-Ankara-Konya-Nevşehir,

Rota 3: Ordu-Giresun-Trabzon-Rize,

Rota 4: Hatay-Şanlıurfa-Gaziantep-Mardin.

Yukarıda sayılan Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programının rotalar dışında belirli bir temaya (tarih, mimarlık, sanat, bilim ve teknoloji, sosyal hizmet, edebiyat, vb.) yönelik özellikle öğrenci gruplarının eğitim gezileri de program kapsamında proje olarak hazırlanabilecektir.

Tematik içerikli Evliya Çelebi Anadolu Kültür Gezileri Programının rotaları ve içerikleri başvuru sahipleri tarafından oluşturulacak ve proje başvuru sistemine girilecektir.

BAŞVURULAR ONLINE OLARAK ALINACAK

Bu programın Başvuruları 27 Nisan- 31 Ekim 2018 tarihleri arasında “proje.ytb.gov.tr” internet adresi üzerinden alınacaktır.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024