Pazar , 26 Mayıs 2024

Bilim ve Teknoloji Alanında ERA.Net RUS PLUS 2019 Yılı Ortak Çağrısı

Bilim ve Teknoloji Alanında ERA.Net RUS PLUS 2019 Yılı Ortak Çağrısı

Bilim ve Teknoloji Alanında ERA.Net RUS PLUS 2019 Yılı Ortak Çağrısı. ERA.Net RUS PLUS Projesi AB Üye ve ilişkili ülkeleriyle Rusya arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında geniş tabanlı ve etkin bir işbirliğini hedeflemektedir. Bu kapsamda, ERA.Net RUS PLUS Avrupa araştırma programları arasında önemli bir yer tutmakta ve bu programın en önemli hedefi olan, ulusal ve bölgesel seviyede Rusya’ya yönelik olarak sürdürülen araştırma faaliyetlerinin koordine edilmesi doğrultusunda hizmet etmektedir. ERA.Net RUS PLUS Projesi kapsamında Nanoteknolojiler, Sağlık Bilimleri ve Robotbilim alanlarındaki ortak çağrı 31 Ekim 2019 tarihinde açılmıştır.

2019 yılı ortak çağrısına, Rusya’nın yanı sıra

 • Almanya,
 • Belçika,
 • Bulgaristan,
 • Estonya,
 • Finlandiya,
 • İsviçre,
 • Letonya,
 • Moldova,
 • Romanya,
 • Slovakya ve
 • Yunanistan’dan da fonlama kuruluşları katılmaktadır.

Söz konusu Bilim ve Teknoloji Alanında ERA.Net RUS PLUS 2019 Yılı Ortak çağrı çerçevesinde, Rusya’dan en az bir ve çağrıya katılan en az iki farklı Avrupa ülkesinden iki ortağın katılımıyla oluşturulacak olan en az üç ortaklı konsorsiyumlar desteklenecektir. 31 Ocak 2020 tarihi Orta Avrupa saatiyle 15.00’de kapanacak olan çağrıya başvurular elektronik ortamda, İngilizce olarak, https://secure.pt-dlr.de/ptoutline/RUS_ST2019  adresinde yer alan elektronik başvuru sistemi kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Çağrı ile ilgili detaylara http://www.eranet-rus.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Eşzamanlı Ulusal Başvuru Süreci:

ERA.Net RUS PLUS uluslararası ortak çağrısına başvuran Türk tarafı ortakların eşzamanlı TÜBİTAK UİDB-PBS çevirimiçi sistem üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Ulusal başvuru yapmayan ya da belgeleri eksik olan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Araştırma enstitüsü ve üniversite personeli olan araştırmacıların proje başvurularının ARDEB 1071 programına yapılması gerekmektedir.

TÜBİTAK 1071 programı kapsamında çağrıya ilişkin başvurular https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ internet adresinden yapılabilecektir. Başvuruların onay son tarihi 31 Ocak 2020 tarihi olup, 7 Şubat 2020’ye kadar elektronik imza işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

İletişim:
Genel konular için:
Ragıp BAYRAMBEYLİ
Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı
T +90 312 298 17 92
e-posta: eranetrusplus@tubitak.gov.tr

ARDEB 1071 Programı için:
Esra Burcu YAMAK
ARDEB Uluslararasi İşbirliği Projeleri Araştırma Destek Grubu (UPAG)
T +90 312 298 18 12
burcu.yamak@tubitak.gov.tr

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024