Cumartesi , 13 Ağustos 2022

ERA-NET NEURON Cofund Projesi 2017 Ortak Uluslararası Çağrısı Açıldı

ERA-NET NEURON Cofund Projesi 2017 Ortak Uluslararası Çağrısı Açıldı

ERA-NET NEURON Cofund Projesi 2017 Ortak Uluslararası Çağrısı Açıldı. ERA-NET NEURON (The Network of European Funding for Neuroscience Research) Projesi, TÜBİTAK’ın da ortak olarak yer aldığı Avrupa Komisyonu tarafından Ufuk 2020 programı kapsamında desteklenen bir projedir.

ERA-NET NEURON Projesi 2017 Ortak Uluslararası Çağrısı (JTC 2017), 11 Ocak 2017 tarihinde açılmıştır. JTC 2017 çağrısında, Türk araştırmacılar TÜBİTAK, ARDEB 1001 Programı Kapsamı ve Kurallarına göre desteklenecek olup; projede yer alan her bir Türk ortağa verilecek destek miktarı Kurum Hissesi ve Proje Teşvik İkramiyesi hariç en fazla 360.000 TL olacaktır.

Çağrı başlığı “Merkezi Sinir Sistemi Hastalıklarında Sinaptik Bozukluklara ilişkin Araştırma Projeleri” (“Research Projects on Synaptic Dysfunction in Disorders of the Central Nervous System”) olup; proje önerilerinin aşağıdaki alanlardan en az birini kapsaması gerekmektedir:

  • Sinaptopatilerin patogenezi ve/veya etiyolojisi üzerine temel araştırmalar. Hastalığın önlenmesi, teşhisi veya tedavisi için inovatif veya paylaşılan kaynakların veya yeni teknolojilerin geliştirilmesini içerebilir.
  • Sinaptik fonksiyon bozukluğunun kilit rol oynadığı hastalıkların önlenmesi, teşhisi ve tedavisinde yeni stratejiler geliştirmek için mevcut klinik veri setlerinin kullanılması da dahil olmak üzere klinik araştırmalar.

ERA-NET NEURON projesi için çıkılacak çağrı için ERA-NET NEURON Ortak Çağrı Sekreteryası tarafından iki aşamalı değerlendirme yapılacaktır. İlk aşamada ön öneriler (pre-proposal) talep edilmeye başlanmıştır. Konu, kapsam açısından uygun olan adaylardan daha sonra ikinci aşamada tam öneriler (full proposals) istenecektir. Ön öneriler için başvurular 11 Ocak 2017 tarihinde açılmış olup son başvuru tarihi 14 Mart 2017 (14:00:00 CET)’dir. Ön öneriler ve tam öneriler partnerler tarafından ortak hazırlanabilir ancak başvurular sadece koordinatörler tarafından ERA-NET NEURON elektronik başvuru sistemi kullanılarak yapılmalıdır. Ayrıca, Türkiye’den başvuru yapan araştırmacıların ulusal başvuru yapması gerekmektedir. Bu amaçla, projelerde yer alan Türk ortaklardan ERA-NET çağrılarına özel olarak hazırlanan ARDEB 1001 ERA-NET Birinci Aşama Başvuru Formu’nun elektronik ortamda doldurmaları istenmektedir. Başvuru sahipleri, 14 Mart 2017 (17:00 TSİ) tarihine kadar http://ardeb-pbs.tubitak.gov.tr bağlantısından “Çağrılı Başvuru Programları” bölümünden başvurularını yapabilirler. Ayrıca, başvuru sahipleri, proje önerilerinin imzalı basılı kopyalarını 28 Mart 2017 (17:30 TSİ) tarihine kadar TÜBİTAK-ARDEB / Destek Programları Müdürlüğü / Tunus Caddesi No: 80 / 06100 / Kavaklıdere/Ankara posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Çağrı ve uluslararası başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://neuron-eranet.eu/en/698.php ağ sayfasından erişebilirsiniz. Ayrıca, çağrıyla ilgili hazırlanan bilgi notunu inceleyebilirsiniz.

[cbfccountdown type=”circular” date=”03/28/2017″ hour=”17″ minute=”30″][/cbfccountdown]

Ayrıca Kontrol Edin

Chist-Era Projesi 2021 Yılı Çağrısı Açıldı

CHIST-ERA IV ERA-NET (European Coordinated Research on Long Term Challenges in Information and Communication Sciences …