Cuma , 24 Mayıs 2024

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Teklif Çağrısı

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Teklif Çağrısı: Sosyal İşletmelerin Finansmanı için İşlem Maliyeti Desteği

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı Teklif Çağrısı: Sosyal İşletmelerin Finansmanı için İşlem Maliyeti Desteği. EaSI Programı kapsamında “Sosyal İşletmelerin Finansmanı için İşlem Maliyeti Desteği” konulu Teklif Çağrısı yayımlanmıştır.

Teklif çağrısının amacı, sosyal girişim finans piyasasının gelişimini teşvik etmek ve sosyal girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için mevcut kurumsal finansal araçları (özellikle sosyal EFSI -Stratejik Yatırımlar için Avrupa Fonu-)  işlem maliyeti desteğinin bir hibe programı yoluyla test edilmesi amaçlanmaktatır. Bu kapsamda, özellikle başka türlü gerçekleşmeyecek olan 500 bin avronun altındaki daha küçük risk-sermaye yatırımlarını harekete geçirilmesi hedeflenmektedir.

Katılımcı ülkelerde sosyal işletmelere yönelik 500 bin avronun altındaki hacimlerde özsermaye, yarı ortaklık veya hibrit finansman şeklinde uzun vadeli risk sermaye yatırımları üstlenen finansal aracılara yönelik projelerin destekleneceği teklif çağrısının toplam bütçesi 3 milyon avrodur. Her bir proje için 300 bin avro ile 1 milyon avro arasında hibe desteği sağlanması öngörülmektedir.

Proje başvurularının 15 Temmuz 2017 / 1 Aralık 2017 / 15 Nisan 2018 tarihlerine kadar Avrupa Komisyonuna iletilmesi gerekmektedir. Ülkemizde  kurulu ve kayıtlı tüzel kişilikler teklif çağrısına tek başına, esas veya eş başvuru sahibi olarak başvurabilirler. Bu tüzel kişilikler, yatırım fonu, diğer yatırım fonlarına yatırım yapan bir yatırım fonu veya özel bir amaçla kurulmuş/kurulacak fon aracı,yönetilen hesaplar ve diğer sözleşmeye bağlı düzenlemeler dahil kurulmuş/kurulacak olan bir yatırım planı ve vakıflar olabileceği belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

AB Programları Hibe Duyuruları için tıklayınız.

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı EaSI Programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024