Pazar , 23 Haziran 2024

Çocuk Çalışmaları için Destek Programı’ndan Küçük Hibe Çağrısı!

Çocuk Çalışmaları için Destek Programı’ndan Küçük Hibe Çağrısı!

Çocuk Çalışmaları için Destek Programı’ndan Küçük Hibe Çağrısı!

Batman, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şırnak ve Van’da, çocuklarla psiko-sosyal destek odaklı kültür sanat çalışmaları yürüten sanatçı, öğretmen/eğitmen, psikolog, aktivist ve sivil toplum çalışanlarını desteklemeyi amaçlayan Çocuk Çalışmaları için Destek Programı15 Eylül 2018 – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında başvuruya açık kalacak Küçük Hibe çağrısını açtı.

Program süresince her ay 6 projeyemalzeme (fotoğraf makinesi, resim defteri, boyalar vb.) ve ulaşım giderleri için maksimum 2.000.- TL. küçük hibe sağlanacak. Ayrıca, başvuranların talep etmesi halinde, Anadolu Kültür’ün proje ekibi tarafından proje başvurusu hazırlama, yürütme, iletişim, raporlama, arşivleme gibi süreçler için danışmanlık desteği de verilecek ve iyi örneklerin diğer bölgelerde de uygulanabilmesine yönelik yöntemler geliştirmek üzere proje ekipleri arasında bir iletişim ağı sağlanacak.

Çocuk Çalışmaları için Destek Projelerin:

  • Çocuklarla psiko-sosyal destek odaklı kültür-sanat etkinliklerini içermesi,
  • Çocukların aktif katılımını sağlaması,
  • Diyarbakır, Van, Hakkari, Şırnak, Mardin ve Batman’da yürütülüyor olması
    gerekmektedir.

Değerlendirme: 

Başvurular, Anadolu Kültür’den temsilcilerin yanı sıra sivil toplumdan konuyla ilgili uzmanlardan oluşan bir kurul tarafından, her ayın ilk haftası değerlendirilecek ve en geç ilgili ayın 15’ine kadar sonuçlar bildirilecektir. Programdan fon alıp projesini tamamlayan kişi/kurumlardan teknik ve finans raporu ile proje sahasından görseller istenecektir.

Başvuru: 

Programa başvurmak için, 15 Eylül 2018 – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında başvuru formunun eksiksiz doldurularak deryabozarslan@anadolukultur.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Sık sorulan sorular (SSS) ve değerlendirme kriterleri ile detaylı bilgi ve dökümanlara ulaşmak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çocuk Çalışmaları için Destek ProgramıUmverteilen Vakfı’nın desteği ve Kompetenz Berlin’in ortaklığıyla Anadolu Kültür tarafından yürütülmektedir. Program, Diyarbakır’dan DİSA (Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü) ve Önce Çocuklar Derneği, İstanbul’dan SKYGD (Sosyal Kültürel Yaşamı Destekleme Derneği) ve Bilgi Üniversitesi ÇOÇA (Çocuk Çalışmaları Birimi) ile Ankara’dan Gündem Çocuk’un içerik ve lojistik katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için:
Derya Bozarslan | deryabozarslan@anadolukultur.org | +90 212 219 1836
Gökşin Uğur | goksinugur@anadolukultur.org | +90 212 219 1836

Kaynak

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024