Pazartesi , 26 Ekim 2020

Çankaya Üniversitesi 2020 yılı BeeJet Hızlandırma Programı

Çankaya Üniversitesi 2020 yılı BeeJet Hızlandırma Programı

BeeJet Çankaya Üniversitesi bünyesinde 2020 Yılı Hızlandırma Programı başladı!

BeeJet Hızlandırma Programı, Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından şirketleşmek isteyen teknoloji odaklı iş fikri olan girişimci adayları için geliştirilmiş bir hızlandırma programıdır. Program, uzman bir Mentor ile eşleştirilen girişimcilerin eğitimlerle iş fikirlerini doğrulamalarını ve yatırımcı sunumuna hazır hale gelmelerini amaçlamaktadır.

Pandemi koşullarından dolayı program içeriği; eğitimler ve Mentorluk süreçleri ONLINE olarak gerçekleştirilecektir.

Yaklaşık dört hafta süren programda; konusunda uzman kişiler tarafından TRIZ (yaratıcı problem çözme teorisi), Temel Girişimcilik Eğitimi, Teknoloji Odaklı Girişimcilik Finansmanı, Yatırım Odaklı Etkili Sunum Teknikleri, Fikri Mülkiyet Hakları, Ar-Ge Proje Yazımı Eğitimleri verilecek ve Tecrübe Paylaşımı gerçekleştirilecektir. Program süresince mentörlük desteği verilecek olup, girişimcilerin iş planları doğrulanacaktır. Program sonunda akademisyenlerden, uzmanlardan ve yatırımcılardan oluşan bir jüri ile girişimcilerin iş planları değerlendirilecek ve başarılı iş planları seçilecektir. Programı başarıyla tamamlayan girişimci adaylarının KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı üzerinden şirketleşmelerine destek verilecektir.

Girişimci adaylarına verilecek destekler aşağıda belirtilmiştir:

  • Birinciye bir yıl boyunca ücretsiz Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsisi, (Bu destek şirketleşme sürecinden sonra verilmektedir.)
  • İkinciye ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği,
  • Üçüncüye Fikri ve Sinai Haklar desteği,
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750,000.- TL’ye kadar Hibe Kazanma Fırsatı (Programı başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’na yönlendirilecektir)

 

Programa son başvuru tarihi 23 Ekim 2020 olarak belirlenmiştir.

2020 Yılı BeeJet Hızlandırma Programına başvurmak için lütfen tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

Çocuk Fonu 2020 Dönemi

Çocuk Fonu 2020 Dönemi Fon Açıklaması. Çocukların ihtiyaçları ve hakları üzerine çalışan sivil toplum kuruluşlarının …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: