Salı , 16 Ağustos 2022

BM Güven Fonu Kadına Yönelik Şiddete Karşı Hibe Çağrısı

BM Güven Fonu

BM (Birleşmiş Milletler) Kadına Yönelik Şiddete Karşı Güven Fonu 25. Dönem hibe çağrısı başlattı. BM Güven Fonu, marjinalleştirilmiş kadınlara ve kızlara ve kesişen ayrımcılık biçimlerine maruz kalanlara yönelik şiddeti sona erdirmek için sivil toplum öncülüğünde, talep odaklı girişimler için proje önerilerini bekliyor.

Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddete Karşı Güven Fonu, kesişimsel bir yaklaşım kullanan başvurulara öncelik verecek ve en kırılgan ve marjinalleştirilmiş kadın ve kızlarla (yerli kadınlar ve kızlar, etnik azınlık kadınları ve kızları, LBTIQ+ bireyler, engelli kadınlar ve kızlar, yaşlı kadınlar, ülke içinde yerinden edilmiş kadınlar ve kızlar, mülteciler ve şiddete maruz kalmış kadınlar ve kız çocukları dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) çalışırken “kimseyi geride bırakma” ilkesini uygulayacaktır.

Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddete Karşı Güven Fonu, kadınlar ve kızlar tarafından yönetilen kadın hakları örgütleri, yerel sivil toplum örgütleri, topluluklara başvurularına öncelik veriyor.

Başvuru 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren 6 Ocak 2022 tarihileri arasında açık olacak. Onaylanan başvurular için 50.000 – 150.000 $ arasında hibe verilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Çağrı dokümanı için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

Ankara Kalkınma Ajansı Sosyal Sorumluluk Platformu Projelerinizi Bekliyor

  Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonundaki Sosyal Sorumluluk Platformu yeni döneminde kitle fonlaması modeli ile çalışarak dijital …