Cumartesi , 13 Ağustos 2022

BizBizze Girişimcilik Programı

Program ile kadın girişimci ve girişimci adaylarına rehberlik, girişimcilik eğitimi, koçluk ve mentor desteği sunuyoruz.

Kendi işinizi kurmak ya da girişiminizi güçlendirmek ister misiniz?

Kanada Büyükelçiliği Yerel Girişimler için Kanada Fonu’nun destek verdiği Türkiye’deki Kadın Girişimcileri Güçlendirmek İçin BizBizze Destek Programı başvurulara açıldı.

BizBizze programı kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına sıkı bir girişimcilik eğitimi sunarken, bu eğitim koçluk ve mentorluk ile de desteklenecektir.

Başvuru formunu dolduran ve ön elemeden geçerek kısa listeye kalan tüm başvuru sahipleri kişilik envanteri uygulaması ve birebir gerçekleşen yaklaşık 1 saatlik bir rehberlik görüşmesi hizmetinden faydalanabilecektir. Bu görüşme sonrası 75 kadın programa kabul edilecektir. Programın zamana yayılmış bir biçimde yaklaşık 4 ay sürmesi planlanıyor. Her aşaması online gerçekleşecek olan program tamamen ücretsiz. Programa başvuru için son gün 1 Nisan.

PROGRAM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ

Türkiye’deki Kadın Girişimcileri Güçlendirmek İçin BizBizze Destek Programı’nın amacı iş kurma ya da işini büyütme süreçlerinde kadınların ihtiyaç duyduğu temel bilgi ve donanıma erişmesini sağlamak, kadınları güçlendirecek ağlar kurmaktır. Kadınlar arasında deneyim aktarımı ve bilgi paylaşımına imkân verecek bir çember oluşturmaktır.

Program kapsamında birisi iş kurmak isteyen girişimci adaylar için, diğeri daha önce iş kurmuş ve sahip olduğu işi büyütmek isteyen kadın girişimciler için olmak üzere iki farklı grup açılacaktır.

Program Hizmetleri ve Takvimi

Yalnızca tam ve eksiksiz doldurulan formlar değerlendirmeye alınacaktır. Ön elemeyi geçerek kısa listeye alınan başvuru sahipleri ile Nisan ayının ilk haftası eposta yoluyla iletişime geçilerek rehberlik aşaması için kişilik envanterleri paylaşılacaktır. Envanterleri epostadaki yönergelere uygun olarak dolduran adaylarla Nisan ayı içerisinde 1 saatlik birebir bir rehberlik görüşmesi gerçekleştirilecektir. Bu görüşme envanter sonuçlarının paylaşımı, tanışma ve adayların kendi güçlü yönlerini, gelişime açık yönlerini keşfetmesi amacı taşımaktadır.

Rehberlik aşaması sonrası programa kabul edilen 75 aday 9 Mayıs haftasından itibaren girişimcilik eğitimi alacaktır. Haftada en az 2 gün 4’er saat online verilecek eğitimlerin 2 ay boyunca sürmesi planlanıyor. Eğitim programı kişisel güçlendirme, temel girişimcilik ve dijital ticaret ana başlıklarında 3 bölümden ve toplam 30 ayrı dersten oluşan kapsamlı bir içeriğe sahiptir.

Eğitimlerle eşzamanlı olarak kadınlara 4 seans birebir koç desteği sunulacaktır. Böylece katılımcıların zorlukları aşma ve harekete geçme konusunda kişisel olarak güçlenmeleri hedefleniyor. Eğitim ve koçluk hizmetleri tamamlandıktan sonra programın son ayağı olan mentörlük aşamasına geçilecektir. Girişim veya iş fikirlerine uygun olarak alanında uzman mentörler ile katılımcılar eşleştirilerek 5 seans mentör desteği verilmesi hedefleniyor.

Programın en az yüzde %70’ine katılım zorunludur. Programı tamamlayan tüm mezunlar BizBizzeli girişimcilerin yer aldığı network grubuna dahil olabilecektir.

Başvuruların değerlendirilmesinde programın hedefleri ile adayların hedef ve durumlarının uyumlu olmasına dikkat edilecektir. Kadın girişimciliği ve kadın istihdamı oranının düşük olduğu şehirlerden gelen başvurulara öncelik verilecektir.

Başvuru formu için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK BİGGEge ile Teknoloji Girişimcilere 200.000₺ Hibe

Ege Teknopark’ın resmi ara yüz kuruluşu olarak dahil olduğu BİGG programının tüm süreçleri, EÜ EBILTEM-TTO …