Cumartesi , 9 Aralık 2023

Bilişim Vadisi Genel Müdürü KOSGEB Başkanı Oldu!

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Cumhurbaşkanı Kararı ile yeni KOSGEB Başkanı olarak atandı.

Bilişim Vadisi Genel Müdürü KOSGEB Başkanı Oldu!: Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) başkan olarak atandı.

Sanayi, teknoloji ve üretim ile katma değer yaratan vatandaşlara kredi desteği sunan KOSGEB’e teknoloji sektöründe hizmet veren Serdar İbrahimcioğlu’nun atanması, hayata geçirilecek desteklerde değişikliğe gidilebileceği fikrini oluşturdu.

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu Kimdir?

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan İbrahimcioğlu’nun üniversite yıllarındayken imalat sektöründe girişimi oldu. Mezun olmasının ardından inşaat sektöründe çalışmaya başlayan İbrahimcioğlu; endüstriyel tesis, sanat yapıları ve konut projelerinde yöneticilik yaptı.

2012 yılında Teknoloji girişimcisi olarak KOSGEB ve MÜSİAD destekli Kuluçka merkezinde yer aldı. 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Bölümü’nde “Sürdürülebilir Yapılarda Gayrimenkul Değerleme” konulu çalışma yaptı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta Teknik Müdür ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan İbrahimcioğlu, 2019 yılında “Bilişim Sektöründe Teknolojinin Planlanması” tezi ile ikinci Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Kasım 2018’de Bilişim Vadisi Genel Müdürü olarak göreve başlayan İbrahimcioğlu, Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde “Kriz ortamlarında Teknoloji odaklı Sanayinin Dayanıklılık (Resilience) Kapasitesinin Araştırılması” adlı doktora çalışmasına devam etmektedir.

Brüksel Merkezli İnovasyon ve Teknoloji Derneği başkanlığını yapan İbrahimcioğlu, Türk teknoloji girişimcilerinin uluslararası projelerde daha fazla yer alabilmesi için lobi faaliyetleri yapıyor.

İbrahimcioğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Dijital Oyun ve Animasyon Geliştirme A.Ş. ile Türk oyun geliştirme ekosistemine katkı sunarak ülkemizin ve özellikle gençlerin küresel dijital ekonomiden daha fazla yararlanması için çalışmalar yürütüyor.

Milli Teknoloji Hamlesi, Sürdürülebilirlik, Sanayinin Dijital Dönüşümü, Yatırım Fonları kapsamında üniversitelerde, ulusal ve uluslararası etkinliklerde anahtar konuşmacı olarak yer alan Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı mütevelli heyet üyesidir.

Ayrıca Kontrol Edin

Sanayide Yeşil Dönüşüme 450 Milyon Dolar Destek

Bilişim Vadisi’nde düzenlenen “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” lansman toplantısında konuşan Kacır, KOSGEB ve Dünya Bankası …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?