Pazar , 23 Haziran 2024

Benim İşim Girişim Yarışması III. Dönem Başvuruları Devam Ediyor

Benim İşim Girişim Yarışması III. Dönem Başvuruları Devam Ediyor

Benim İşim Girişim Yarışması III. Dönem Başvuruları Devam Ediyor. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark işbirliğinde düzenlenen Benim İşim Girişim Teknolojik Tabanlı İş Fikri yarışmasının III. Dönem başvuruları başladı.

BENİM İŞİM GİRİŞİM YARIŞMASI NEDİR?

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından birlikte organize edilen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile TR72 bölgesinde teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının, ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.
Bu yarışma ile başvuruları alınan yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanları seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.

BAŞVURU KRİTERLERİ

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi olmak.
  3. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış olmak.
  4. Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almamak.
  5. En az 2 kişilik bir ekibe sahip olmak (Ekip üyeleri için de 4 nolu madde geçerlidir)

Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Her takımın sadece bir iş fikri ile başvuru yapması beklenmektedir. Birden fazla iş fikri ile başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir. Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır. Şehir dışından başvuran girişimcilerin, ulaşım ve konaklama işlemlerini, kendi imkanları ile gerçekleştirmeleri beklenmektedir.

ÖDÜLLER

  1. Seçilen en fazla 10 takıma, her takım için toplam 10.000.- TL.‘ye kadar prototip giderleri desteği
  2. Son aşamada en yüksek puanı alan ilk 3 takıma, sırasıyla 8.000.- TL.6.000.- TL. ve 5.000.- TL.‘ye kadar prototip iyileştirme ve pazarlama desteği
  3. Seçilen en fazla 10 takıma 6 ay boyunca Sera Kuluçka Merkezi hizmetleri desteği
  4. Seçilen en fazla 10 takıma Lab Erciyes hizmetleri desteği
  5. Ön değerlendirme aşamasında seçilen takımlara girişimcilik kampı eğitimleri verilecektir.

Değerlendirme neticesinde toplamda 70 puan ve üstü alan en fazla 10 takıma destek verilecektir. Yarışma kapsamında 10 takımın destek alacağı taahhüt edilmez.  Ayrıca ödül serbest kullanım nakit destek olarak verilmeyecektir, onaylanmış prototip üretim planı çerçevesinde malzeme ve hizmet alımlarının ardından ödeme yapılacaktır.

Bu yıl TR72 Bölge illeri Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile ortak olarak düzenlenen ve başvuruların online olarak alındığı yarışma hakkındaki tüm detaylara, www.benimisimgirisim.com adresinden ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.
Son başvuru tarihi: 25 Kasım 2019

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024