Cumartesi , 2 Aralık 2023

Be Mobile Create Together Proje Çağrısı Açıldı

Be Mobile Create Together Proje Çağrısı Açıldı

Be Mobile Create Together Proje Çağrısı Açıldı. Be Mobile-Create Together! projesi kapsamında, farklı ülkelerden sanatçıların katılabileceği misafir sanatçı programları şunlardır: Almanya’da HELLERAU – European Centre for the Arts (Dresden), Künstlerhaus Bethanien (Berlin) ve Akademie Schloss Solitude (Stuttgart); Fransa’da Camargo Foundation (Cassis), La Cité Internationale des Arts (Paris) ve Le Cube (Issy-les-Moulineaux); Hollanda’da Dansmakers (Amsterdam), Rast Theater (Amsterdam), Jan van Eyck Academie (Maastricht) ve Writers Unlimited (Lahey); Türkiye’de arthereistanbul (İstanbul) ve İKSV Sanatçı Evi (İstanbul). İKSV Sanatçı Evi’nin yanı sıra, Barbara Sanatçı Evi (Ayvalık), Göl Yazıevi (Bursa), Misi Sanat Evi (Bursa) ve Nesin Sanat Köyü (Şirince), katılımcı sanatçıları bir haftalık araştırma gezileri kapsamında konuk edecek.

Misafir sanatçı programları kapsamında, Türkiye’den 13, Fransa, Almanya ve Hollanda’dan 13 olmak üzere toplam 26 sanatçı konuk edilecek. Proje, sanatçıların yerel kültürü daha derinlemesine tanıması ve anlaması, yerel sanat ortamına dahil olmaları, yeni bağlantılar kurmaları, fikirlerini paylaşmaları, birbirlerinden ilham almaları, sanat projeleri ve araştırmaları yürütmenin yanı sıra konuk oldukları ülkelerin sanatçılarıyla birlikte çalışmaları ve üretmelerinin olanaklarını sunmayı amaçlıyor. Sanatçıların seyahat ve barınma masraflarının yanı sıra işlerini üretmek için yapacakları harcamalar proje tarafından karşılanacak.

BAŞVURU KOŞULLARI
  • Programa sadece (sanat yapıtı üretebildiklerini gösterebilecek olan) kariyerlerinin başındaki sanatçılar başvurabilir.
  • Türkiye’den başvuran sanatçılar, Fransa, Almanya ve Hollanda’daki, bu ülkelerden başvuran sanatçılar ise Türkiye’deki misafir sanatçı programlarına başvurabilirler.
  • Misafir sanatçı programları, Fransa, Almanya, Hollanda ve Türkiye’de (en az üç yıldır) oturma izniyle yaşıyor olduklarını belgelemeleri şartıyla, bütün uyruklardan sanatçılara açıktır.
  • Başvurular İngilizce olarak yapılmalıdır.
  • Başvuruda bulunmak isteyen sanatçılar İngilizce veya başvuruda bulundukları ülkenin resmi dillerinden birini konuşabilmelidir.
  • Proje ortaklarının çalışanları açık çağrıya başvuramaz.
  • Daha önce misafir sanatçı olarak bulunulan kurumlara yeniden başvuru yapılamaz.
  • Yalnızca projenin web sitesinden yapılan başvurular kabul edilecektir.
  • Başvuruda bulunmak isteyen sanatçıların, sitedeki başvuru formunu doldurduktan sonra özgeçmişlerini, portföylerini (en fazla 8MB boyutunda) ve niyet mektuplarını yüklemeleri gerekmektedir.
  • Başvuru süresi 30 Nisan 2019 tarihinde saat 23.59’da (GMT+3) dolacaktır.

Instagram

Be Mobile Create Together Proje Çağrısı Detaylı bilgi için tıklayın

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2023/02 Çağrısı Proje Başvuruları

Arttırılan Bütçesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?