Salı , 16 Nisan 2024

Bayer Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey 2019 için Başvurular Başladı

Bayer Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey 2019 için Başvurular Başladı

Bayer Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey 2019 için Başvurular Başladı. Bayer’in küresel olarak yürüttüğü girişim hızlandırma programı Grants4Apps Turkey’in (G4A) ikincisi 21 Ocak’ta başladı. İlki geçtiğimiz yıl sağlık teknolojileri alanında gerçekleşen programın bu yıl kapsamı genişliyor. G4A Turkey bu yıl; insan ve hayvan sağlığının yanı sıra tarım ve çevre sağlığı alanlarında iş ve teknoloji çözümleri sunan girişimlere odaklanıyor. Özel bir jüri tarafından seçilecek girişimler, 60 bin TL. değerinde hibe ile ödüllendirilecek ve kazanan girişimciler 100 gün süreli çalışma ortamı ve mentorluk imkânına sahip olacak.

Bayer Grants4Apps Turkey 2019’a, Türkiye’nin her yerinden üzerinde çalışılabilecek yalın bir ürüne (MVP) ya da prototipe sahip olan, sağlık, tarım, hayvancılık, çevre sağlığı alanlarına ve kurumsal firmalara fayda sağlayacak teknoloji, bilişim ve iş modeli çözümleri sunan 18 yaşından büyük her girişimci birden fazla projeyle başvurabiliyor. Başvuruları 28 Şubat’a kadar devam edecek olan Grants4Apps Turkey 2019 ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım şartlarına www.g4a.health/turkey sitesinden ulaşılabilirsiniz.

Bayer Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey 2018

Grants4Apps Turkey programının ilk yılında 122 startup arasından aşağıdaki 6 proje seçildi ve ödüllendirildi. Kazanan girişimciler aldıkları hibe desteğinin yanı sıra 25’ten fazla mentorla ve 100’den fazla Bayer çalışanıyla çalışma imkânı buldu.

  • Derya Kavarna / Digime3D: 3D Tarayıcı ile vücudun 3 boyutlu bir modelini oluşturan Digime3D, yüksek bir hassasiyet ile tüm antropometrik vücut ölçülerinin alınmasını sağlıyor. Vücut yağ oranı, ideal vücut ağırlığı, günlük kalori ihtiyacı gibi verileri hesaplarken, kişiye zaman içindeki değişimini takip etme fırsatı sunuyor.
  • Begüm Ünver / PatiBuddy: PatiBuddy; evinde kedi köpek bakımı yapan veya köpek dolaştıran insanları bir araya getiren, hizmetlerini organize eden bir evcil hayvan bakımı pazar yeri. PatiBuddy evcil hayvanların daha iyi şartlarda bakılmasını sağlarken sahiplerinin de daha bilinçli ve mutlu bir şekilde evcil hayvanları ile birlikte yaşamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
  • Soner İlker Hacıhaliloğlu / PONS: PONS teknolojisi; portatif prob ve makine öğrenimi teknolojisi kullanarak beyin kanamalarının erken teşhisini ve tedavi sürecini hızlandırmayı amaçlıyor.
  • Berkay Şamiloğlu / TION: Sağlık alanında tanı, tedavi ve izleme amaçlı sticker şeklinde giyilebilir sensörler geliştiren TION, nörolojik rahatsızlıklar ve özellikle en sık görülen ritim bozukluklarından biri olan atriyal fibrilasyon üzerine odaklanarak ilaçların etkilerini takip etme, tedavi süreçlerini iyileştirme ve optimize etme üzerine bir IoT platformu geliştiriyor.
  • Gözde Büyükacaroğlu- Miray Tayfun / Vivoo: Evlerde yapılan idrar testi ile kullanıcılarının yaşam kalitesini artırmaya yönelik kişiselleştirilmiş beslenme tavsiyeleri sunan kişisel bir wellness asistanı.
  • İlyas Osmanoğulları- Alperen Özlü-Eylem Koluaçık / Yubi: Markaların hedef kitleleriyle iletişimlerini farklı mecralarda diyaloglarla sürdürebilmelerini sağlayan bir “conversational interface” platformu.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?