Pazar , 23 Haziran 2024

Bakan Kacır: KOSGEB desteklerini önümüzdeki ay güncelleyeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’in 2019 yılından bu yana yürütülen destek bütçeleri ile ilgili beklenen bütçe artışını memnuniyetle karşılayan bir açıklama yaptı.

Bakan Kacır, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nda düzenlenen “Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 20 yılda büyük gelişmeler kaydettiğini vurgulayarak, “Cumhuriyet’in 100. yılını demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla kutladık. Türkiye Yüzyılı yolculuğuna çıktığımız bu günlerde son 20 yılda ülkemizi daha ileriye taşımanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bakan Kacır, Elazığ’ın deprem sonrası yaşadığı zorlukları anımsatarak, devletin ve milletin bu süreçte birlikte hareket ettiğini ve Elazığ’a destek olduğunu belirtti. Kacır, özellikle KOBİ’lerin ve işletmelerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Deprem sonrasında KOBİ’lerimizin hızlı toparlanmaları adına bütün işletmelerimizin KOSGEB’e olan 2023 yılı borçları ile hayatını kaybeden işletmecilerin tüm borçlarını sildik. Ayrıca depremde zarar gören iş yerlerine Acil Destek Programı ile destek sağladık. Elazığ’da bu program kapsamında 327 işletmemize 104 milyon liralık kredi desteği sağladık. KOBİGEL Destek Programı ile 42 işletmemize Elazığ’da 53 milyon lira sunduk. Ayrıca uluslararası finansman kaynakları ile destekleri artırarak, KOSGEB desteklerini güncelleyeceğiz ve limitlerini yükselteceğiz. Bu sayede Elazığ’daki işletmelere faizsiz finansman desteği sunacağız.”

Bakan Kacır, Elazığ’ın ekonomik işleyişi için KOBİ’lerin önemine vurgu yaparak, son 20 yılda Elazığ’da yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, kadın ve gençlere yönelik eğitim ve destek programlarına da değindi. Kacır, geleceğin yazılımcılarını yetiştiren projelerin Elazığ’da hayata geçirildiğini ve genç girişimcilere destek verdiklerini belirtti.

Son olarak, Türkiye’nin huzur, güven, istikrar, üretim, verimlilik, teknoloji, kalkınma ve gençlerin yüzyılı olacağını ifade eden Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı’nın belirlediği vizyon doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024