Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Avustralya Yeni Zelanda Programı Proje Başvuruları Başlıyor

Avustralya Yeni Zelanda Programı Proje Başvuruları Başlıyor

Avustralya Yeni Zelanda Programı Proje Başvuruları Başlıyor. T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı,  yurtdışında yaşayan vatandaşlar, soydaş-akraba topluluklar ve ülkemizdeki kamu kaynaklarıyla burslu olarak öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, yurtiçinde veya yurtdışında kurulmuş, tüzel kişiliği haiz, kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar, düşünce kuruluşları ve araştırma merkezlerine proje bazlı mali destekler sağlamaktadır.
Bu çerçevede Avustralya ve Yeni Zelanda’da yaşayan vatandaşlarımızın çocuk ve gençlerinin Türkiye’miz, Türkçemiz ve Türk kültür tarih ve medeniyeti ile bağlarının güçlendirilmesi,   vatandaşlarımızın tarih ve kültürümüzle buluşturulması amacıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’da yerleşik uygun başvuru sahipleri tarafından hazırlanmış proje başvuruları Avustralya Yeni Zelanda Programına 20 Aralık 2016 – 13 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir.
Programın amacı, alt modülleri, uygun başvuru sahipleri ve başvuru dönemini belirten Avustralya Yeni Zelanda Programı Başvuru Rehberi Başkanlığın internet sayfasından ilan edilecektir.
[cbfccountdown type=”circular” date=”01/13/2017″ hour=”23″ minute=”59″][/cbfccountdown]

Ayrıca Kontrol Edin

Yurtdışı Türkler Türkçe Saati Proje Destek Programı

Yurtdışı Türkler için Türkçe öğrenimi bugün, kültürel kimliğin ana karakterine bakım sağlanması anlamına gelir. Çünkü …