Pazar , 26 Mayıs 2024

Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu Yerleşim Desteği Programı

Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu (EMBO) Yerleşim Desteği Programı

Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu (EMBO) Yerleşim Desteği Programı. TÜBİTAK’ın finansal destek sağladığı Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu (European Molecular Biology Organisation-EMBO) Yerleşim Desteği Programı’na yaşam bilimleri alanında faaliyet gösteren genç bilim insanları başvurabilir.

EMBO Yerleşim Desteği Programı, Türkiye, Estonya, Litvanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz’in bir araya gelerek, yaşam bilimleri alanında genç araştırmacıların ülkelerine dönerek, araştırma faaliyetlerine kendi laboratuvarlarında devam etmelerini sağlayan, finansal desteğin bu ülkeler tarafından karşılandığı EMBO ile ortaklaşa verilen bir destek programıdır.

Destek miktarı 3 ila 5 yıl süreyle 50.000€/ yıl olup, desteği almaya hak kazanan araştırmacılar aynı zamanda EMBO’nun Genç Araştırmacı ödülüne ait tüm ayrıcalıkları elde eder. Türkiye’den EMBO Yerleşim Desteği alan araştırmacılara destek tutarı TÜBİTAK tarafından sağlanmakta olup, şu ana kadar 29 araştırmacıya yaklaşık 5 Milyon Avro toplam destek verildi.

Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu Başvuru için araştırmacılarda aranan koşullar:

  • Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Litvanya, Portekiz veya Polonya’da bulunan herhangi bir üniversite ya da enstitü kadrosunda tam-zamanlı grup lideri olarak yer alıyor ya da bursun başlayacağı tarihte yer alacak olmak. Başvuru sahibi bu ülkelerden birinde enstitü veya üniversite grup lideri pozisyonunda ise, başvurusu sırasında bu ülkelerde iki yıldan az bir süredir ikâmet ediyor olması gerekir.
  • Başvuru tarihinden itibaren geriye doğru 4 yılın en az 2 yılında kesintisiz olarak yurtdışında ikâmet etmiş olmak.
  • Başvuru tarihinde, doktora mezuniyet tarihinden 9 yıldan az bir süre geçmiş olması.

Önemli Bilgiler:

EMBO Yerleşim Desteği Programı’na başvuruhttp://www.embo.org/funding-awards/installation-grants/apply ve programla ilgili bilgilere http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants bağlantısından ulaşabilirsiniz.

EMBO destek ve programlarıyla ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale ŞAHİN’e, embo@tubitak.gov.tr, iletebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024