Salı , 29 Eylül 2020

Avrupa Dayanışma Teşkilatı Eşleştirmeleri için Başvurun

Kuruluşlar Avrupa Dayanışma Teşkilatı’nda hayati bir rol oynamaktadır. Bu ilk aşamada, organizasyonlara katılmak isteyen kuruluşlar Avrupa Yardımlaşma Teşkilatı, mevcut AB fon programlarıyla fonlama için başvuruda bulunabilir.

Bu bahar itibariyle yüzlerce yer mevcut olacak ve takip eden aylarda binlercesi gelecek. Pek çok kurum Avrupa Dayanışma Teşkilatı yerleştirmeleri sağlayabileceklerdir. İlk etapta, Avrupa Dayanışma Teşkilatına ilgi duyan kurumlar  varolan AB  fonları ile programa başvuru yapabilecekler. Şu anda sekiz program Avrupa Dayanışma Teşkilatını destekliyor. Avrupa Dayanışma Teşkilatının çevrimiçi sistemi kurum ve dayanışma yerleştirmesine ilgi duyan gençleri direk olarak eşleşmesini sağlayacaktır.

Katılım için , her kurum European Solidarity Corps Mission Statement and its Principles (Avrupa Dayanışma Teşkilatı Misyonu ve Kuralları)  bölümüne kayıt yaptırıp European Solidarity Corps Charter (Avrupa Dayanışma Teşkilatı Beyannamesi)’nde yer alan kurallara bağlı olması gerekecek. Bu fon programlarından birinde akredistasyonu olan kurumlar otomatik olarak çevrimiçi araca erişebileceklerdir. Kayıt olurken, kişisel detaylar dışında, gençler kendi beceri, deneyim, uygunluk durumları ile tercihleri ve motivasyonlarını  ve CV’lerini de göndermeliler.

Bilgi:

European Solidarity Corps: How to take part as an organisation?

Factsheet – European Solidarity Corps

Questions and Answers on the European Solidarity Corps

Ayrıca Kontrol Edin

ESC: Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllülük Takımları Teklif Çağrısı

ESC “Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllülük Takımları” Proje Çağrısı Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, …

%d blogcu bunu beğendi: