Cuma , 19 Temmuz 2024

Android Akademi “COVID-19 için Fikrin mi Var?” Başvuruları Açıldı

Android Akademi "COVID-19 için Fikrin mi Var?" Başvuruları Açıldı

Android Akademi “COVID-19 için Fikrin mi Var?” Başvuruları Açıldı. Google Türkiye ve Girişimcilik Vakfı, BTK desteği ile Türk Hava Yolları, General Mobile ve İ.T.Ü. Arı Teknokent sponsorluğunda üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen girişimcilik ruhuna sahip öğrenciler için Android Akademi’yi ikinci kez hayata geçiriyor.

San Francisco ödüllü Android Akademi programımızla çözüm aradığımız 4 ana konu olan;

  • eğitim,
  • tarım,
  • siber güvenlik ve
  • afet

konularının yanı sıra konular arasına COVİD-19 ile ilgili 3-16 yaş arası kişiler için sağlık okuryazarlığını artıracak yenilikçi çözümler aradığımız sağlık kategorisini ekledik. Dünya olarak içinden geçtiğimiz bu zor süreçte sağlık kategorimiz için fikirlerinizi bekliyoruz.

Bu akademi ile Google ürünleri ve Android teknolojisiyle, 5 ana alanda yaşanan toplumsal sorunlara teknolojik çözümler üreten uygulamaların geliştirilmesini hedefliyoruz. Yapay zekâ, Büyük Veri, VR, AR ve bulut gibi teknolojiler kullanılarak ürünler geliştirilebilir.

Android Akademi, Android (Kotlin), Google Asistan, Google Cloud, QwickLabs (Tensorflow, Kubernetes, IoT, Bigquery), Google Play gibi teknik eğitimlerin yanısıra girişimcilik alanında da Fikir Geliştirme, İş Modeli Kanvası, Yalın Kanvas, Pretotip/Prototip Oluşturma, Müşteri Doğrulama gibi katılımcıların sahip olması gereken tüm bilgileri içeren kapsamlı bir içerikten oluşmaktadır.

Akademimiz, Android uygulamalar ile toplumsal sorunları çözmek için motivasyonu olan ve yeni çözümler sunmayı hedefleyen tüm gençlere açıktır.

Kimler Katılabilir?

Programa üniversitelerin genel olarak mühendislik bölümlerinde okuyan ya da teknik altyapısı olan, kullanıcı deneyimine ilgi duyan ve mobil uygulama geliştirmekle ilgilenen en az iki lisans öğrencisi olmak koşuluyla lisans ve yüksek lisans öğrencileri 3-4 kişilik gruplar halinde başvurabilir.

Gruplarda en az 1 yazılımcı olması şartıyla, 1 kişinin kullanıcı deneyimi ve 1 kişinin de pazarlama konusunda bilgili olması hem takımınızın gücünü artırma noktasında hem de doğru uygulamaların çıkması noktasında faydalı olacaktır.

Türkiye’nin her yerinden başvuru alınacak olan programa İstanbul dışından seçilecek öğrencilerin ulaşım ve konaklama masrafları program tarafından karşılanacaktır. Programa katılım ücretsizdir.

Seçim Süreci

Android Akademi’nin katılımcıları iki aşamalı bir seçim sisteminden geçecek ve Akademi’ye katılmak üzere maksimum 15 ekip seçilecektir.

Son başvuru tarihi 19.04.2020

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024