Salı , 16 Nisan 2024

Abd Türkiye Büyükelçiliği Küçük Hibeler Programı Başladı

Abd Türkiye Büyükelçiliği Küçük Hibeler Programı Başladı

Abd Türkiye Büyükelçiliği Küçük Hibeler Programı Başladı. Aşağıdaki projeleri desteklemek için finansman sağlanmaktadır.

 

ABD-Türkiye Ortak Değerlerinin Güçlendirilmesi – Amerikan kültürünü tanıtacak, karşılıklı anlayış geliştirecek müzik, sanat, spor ve eğitim de dahil olmak üzere insan haklarını, kadınların ve gençlerin güçlenmesini, azınlıkların çeşitliliğini ve kabulünü destekleyen projeler,

Ekonomik Refahın Güçlendirilmesi – ABD ve Türkiye arasındaki ticareti ve yatırımı teşvik eden, Türk gençleri için bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği (STEM) destekleyen projeler,

Kültürler Arası Anlayışın Oluşturulması – Türk ve Amerikan toplulukları arasında anlayışın geliştirilmesi için kültürel, eğitimsel ve kültürel bilinçlendirme faaliyetleri yapan projeler,

Gençlere Yönelik Projeler – Gençleri hedef alan, fikirleri paylaşma ve birlikte çalışmayı destekleyen projeler. Ekonomik açıdan dezavantajlı genç nüfusu hedef alan projeler daha olumlu karşılanacaktır.

İhmal Edilen/Ötekileştirilen Topluluklara Yönelik Projeler – Ekonomik açıdan dezavantajlı toplulukları, göçmenleri ve büyük metropol alanları dışındaki nüfusu hedefleyen projeler.

 

Teklif Çağrıları 24 Mayıs 2017, 12:00 tarihinden itibaren açıktır.
Teklif çağrıları 28 Haziran 2017, 10:00 tarihinde sonlanacaktır.

Abd Türkiye Büyükelçiliği Küçük Hibeler Programı Kimler Başvurabilir?

Türkiye’de yasal olarak faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen dernekler, vakıflar ve kişiler başvurabilirler.
ABD Büyükelçiliğinden halihazırda açık hibe alan organizasyonlar ve kişiler başvuramaz.

Ne kadar?

Talep edilen hibe $24,500’ı, projedeki personel giderleri $6,125’ı aşmamalıdır.

Nasıl Başvurulur?

Başvurular İngilizce olarak ve bu taslak kullanılarak hazırlanmalıdır. Farklı taslaklardaki veya Türkçe olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Tüm başvurular son başvuru tarihinden önce GrantsTurkey@state.gov e-posta adresine gönderilmelidir. Son başvuru tarihinin ardından gönderilen başvurular işleme alınmayacaktır. Adaylar her bir çağrı için yalnızca bir proje sunabilirler.
Lütfen yalnızca bütçe bilgisini içeren başvuru formunu ve ön yazıyı gönderiniz. Kısa listeye seçilen başvurular için ek belge talep edilecektir.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?