Cuma , 19 Temmuz 2024

Pazara Giriş Belge Desteği

Pazara Giriş Belgeleri Desteği

1.1. 5973 Sayılı İhracat Destekleri

1.1.1. Pazara Giriş Belge Desteği

Destek Veren Kuruluş Ticaret Bakanlığı
Yasal Dayanak Pazara Giriş Belgesi Desteğine İlişkin Genelge 5973 sayılı Karar ile 2019/7 sayılı Ticaret Bakanlığı Destek Yönetim Sistemine İlişkin Uygulama Tebliği hükümlerine istinaden hazırlanmıştır.
Destek Kapsamı Pazara giriş belgesi desteği çerçevesinde şirketlerin Destek Kapsamındaki Pazara Giriş Belgeleri Listesinde yer alan belgelere ilişkin, bu maddenin ikinci fıkrasında listelenen kalemler haricinde kalan ve pazara giriş belgesinin alınmasında ve/veya yenilenmesinde zorunlu olarak gerçekleştirilen giderler desteklenir. Tarım ürünleri analizine ilişkin akreditasyon ücreti destek kapsamındadır.
  • İhracatçı şirketlerin pazara giriş belgeleri ile ruhsatlandırma ve kayıt işlemlerine ilişkin giderleri yüzde 50 oranında ve şirket başına yıllık 4 milyon TL’ye kadar desteklenecek.
  • Akredite edilmiş kurum ve/veya kuruluşlardan alınacak; belge/sertifikalar, test/analiz raporu giderleri, tarım ürünlerine ilişkin laboratuvar analizleri ve belgelendirme giderleri, ilaç ruhsatlandırma ve tıbbi cihaz kayıt giderleri desteklenir.

Ayrıca Kontrol Edin

Deprem Sonrası İşletmelerin Canlanması Destek Programı

Programın Amacı ve Kapsamı KOSGEB Deprem Sonrası İşletmelerin Canlanması Destek Programı; depremden etkilenen illerde ekonomik …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024