Cuma , 18 Ocak 2019
Ana » Haberler » KOSGEB KOBİGEL 2019 Çağrı Kapsamı Belli Oldu

KOSGEB KOBİGEL 2019 Çağrı Kapsamı Belli Oldu

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Rahmi Aktepe’nin açıklamalarının ardından KOSGEB KOBİGEL 2019 çağrısının ana hatları şekillendi: İmalatçı İşletmeler Dijitalleşecek.

2018 Haziran ayında rekabet gücünü arttırmak isteyen işletmelere destek veren KOSGEB, bilişim sektörüne yönelik ayrı bir çağrı açarak yazılıma ve bütünleşmeye ayrıca vurgu yaparak KOGİBEL bütçesinden 100 milyon TL.’yi yazılım üreticilerine ayırmıştı. TBD Başkanı Rahmi Aktepe’nin açıklamalarına göre Ocak ayında yayınlanacak olan yeni çağrı “İmalat Sanayii Sektöründe Dijitalleşme” başlığı ile açılacak.

Çağrı 1 ve 2’de büyük veri, nesnelerin interneti, otonom robot teknolojileri, akıllı sensör teknolojileri, eklemeli imalat teknolojileri, yapay zekaya dayalı siber fiziksel akıllı fabrika sistem ve bileşenleri ile siber güvenlik alanlarından birini veya entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren yeni ürün ya da yazılım geliştirmek KOSGEB tarafından 2019/01 çağrısı kapsamında desteklenecek.

Çağrı 3 ile ilgili bilgi yakın zamanda sitemizde…

KOSGEB’in üç ayrı başlıkta çıkacağı proje teklif çağrısının toplam bütçesi 450 milyon TL. olarak belirlenirken, KOSGEB KOBİGEL 2019/01 çağrısına başvuran işletmelerin proje giderlerini Çağrı 1 ve Çağrı 2 için 300 bin TL. geri ödemesiz, 700 bin TL geri ödemeli olmak üzere her proje başına 1 milyon TL.’ye kadar destek sağlanabilecek. Çağrı 3’te ise 152 bin TL. geri ödemesiz, 100 bin TL. geri ödemeli olmak üzere proje başına toplam destek 252 bin TL. olacak.

KOBİGEL 2019 çağrısını takip etmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

KOBİGEL 2018-01 Ön Değerlendirme Testi

Bu test; KOBİGEL Destek Programı 2018-01 çağrısına başvurma hakkınız olup olmadığını ölçer. Çağrıya başvurabilmek için hangi şehirde ve hangi sektörde olduğunuz önem arz ettiğinden, yanıtlarınız ekibimiz tarafından incelenerek size kısa sürede dönüş yapılacak. Hibe Destek uzmanları tarafından 2018-01 çağrısına özel olarak hazırlanmıştır.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Bakan Varank Yeni KOSGEB Desteklerini Açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: