Pazar , 26 Mayıs 2024

Hayata Destek Tercüme Danışmanlık Hizmeti Alımı

Hayata Destek Tercüme Danışmanlık Hizmeti AlımıHayata Destek Tercüme Danışmanlık Hizmeti Alımı

Hayata Destek Tercüme Danışmanlık Hizmeti Alımı. Hayata Destek Derneği, Türkiye ve çevre bölgelerde afet risklerinin azaltımı, afete hazırlık, acil yardım ve iyileştirme çalışmaları yapan bağımsız bir insani yardım kuruluşudur. Hayata Destek, toplumsal katılımı öncelikli tutarak, yerel kapasiteyi geliştirmek, afet risk ve etkilerini aza indirgemek, toplulukların temel ihtiyaç ve haklarının karşılanmasına destek vermek için toplum-temelli çalışmalar yürütmektedir.

Hayata Destek Tercüme Danışmanlık hedefleri doğrultusunda sürmekte olan stratejik çalışma alanları aşağıdaki gibidir;

  • Mülteci Destek Programı: Türkiye’deki mültecilerin sayısı ve zarar görebilirliği arttığı sürece, Hayata Destek, kamplar dışında hayatını sürdüren mültecilere insani yardım ve koruma sağlamaya devam edecektir.
  • Çocuk Koruma Programı: Hayata Destek, Suriyeli çocuklar ile mevsimlik gezici tarım göçünden etkilenen çocuklara yönelik koruma hizmetleri ve psikososyal destek çalışmaları yürütmektedir. Çalışan çocuklar ile risk altındaki çocukların eğitime devamlılıklarına katkı sağlayan Hayata Destek, yaşam becerilerinin geliştirilmesine yönelik aktivitelerin yanı sıra farkındalık arttırma çalışmaları ve atölyeler düzenlemektedir.
  • Sivil Toplum Afet Platformu: Hayata Destek paydaş kurumlarla birlikte, sivil toplum aktörlerini doğal ve çatışma kaynaklı afetlere ilişkin konularda bilgi paylaşımı, kapasite geliştirme ve savunuculuk için bir araya getirecek bir platform oluşturmuştur.

Şu anda, STL faaliyetleri arasında, sanat atölyeleri, bilinçlendirme oturumları, meslek edindirme kursları, yaşam becerileri programları ve mesleki eğitim yoluyla psikososyal ihtiyaçlarına cevap olabilmek için Toplum Merkezi temelli koruma programları aracılığıyla Suriyeli mültecileri desteklemektedir.

 

Sözleşme Süresi: 19.02.2018-31.08.2018
Pozisyon: Translator
Çalışma Yeri Mardin
Ana Faaliyet Alanı Translation
Bağlı Olduğu Pozisyon: Saha Koordinatörü

 

Temel Sorumluluk Alanları
  • Çift yönlü Arapça-Türkçe, Türkçe-Arapça tercüme yapmak
  • Suriyeli Yararlanıcılara verilecek Gastronomi eğitimlerinde tercüme hizmeti sunmak,
  • Haftada 5 gün, sahada tercümanlık hizmeti vermek,
  • Proje ekibi ile bilgi alışverişi ve iletişim içinde olmak,
  • İhtiyaç halinde yazılı tercüme desteği sunmak,
  • Çalışma saatlerine ve iş planına bağlı olmak,

 

Kurum başvurularında kurumu tanıtıcı bir metin, kişisel başvurularda ise CV ile birlikte Teklif Mektubu gönderilmelidir. Yukarıda belirtilen işler için aylık düzenli belirli bir saat/gün destek alınması planlanmaktadır. Teklifler yukarıdaki belirtilen iş kalemleri ve süreçler üzerinden aylık net olarak TL bazında verilecektir. Teklifte ayrıca aylık çalışılacak minimum saat/gün belirtilmelidir.  Varsa konaklama ve seyahat bedelleri teklif edilen tutara dahil olacaktır. Kısa listeye seçilen firmalar/kişiler ile görüşme yapılacaktır.

 

İlgili dokümanlar ile birlikte tekliflerin 19 Şubat 2018 tarihine kadar ihale@hayatadestek.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024